HVIEZDIČKOVÚ triedu navštevujú tieto hviezdičky:

Danielko, Jerguško, Vlaďka, Timko, Tomáško, Matejko I. H., Samantha, Janko, Emka, Martinko K., Sofinka, Dominik, Lukáško, Martinko P.,

Anna-Mária, Robko, Nikolka, Matejko Š., Ivko, Mária Eva, Tobiasko, Teo

O hviezdičky sa starajú: Ivko a Eňacc12

Milí kamaráti škôlkári!

Čas rýchlo beží, prišiel už november. Píšu vám vaši kamaráti - bývalí predškoláci. Do života nám vstúpila nová povinnosť – škola. S radosťou vám oznamujeme, že sme už veľkí PRVÁCI z Nábrežia!

Určite ste veľmi zvedaví a chceli by ste o nás vedieť viac. Je to naozaj pravda, že prvá trieda predstavuje veľký zlom v živote detí. Po rokoch strávených v škôlke, nastal čas, kedy si zrazu musíme plniť určité povinnosti. Naša základná škola Janka Francisciho Rimavského sa na náš príchod dobre pripravila. Otvorila pre nás tri prvé triedy. Do voňavých školských lavíc vo vyzdobených triedach sme si zasadli pod vedením triednych učiteliek Mgr. Vierky Lengovej do 1. A, Mgr. Janky Verončíkovej do 1. B a PaedDr. Mariky Bačkorovej do 1. C. V septembri sme boli ešte nesmelí, ale dávno náš detský šepot vystriedali smiech a vrava. Lebo ráno, tak ako u vás v škôlke aj nás čakajú vysmiate tváre detí a učiteľov. A deň máme hneď krajší, kratší a veselší.

Aj keď je niektorým žiačikom tabuľa ešte privysoká, pani učiteľky hovoria, že sme úžasní veľkí prváci. Tešia sa z toho, koľko toho dokážeme. A vieme toho už veľmi veľa! Ukázali sme to na Imatrikulácii. Tak napríklad vieme prečítať vety v Šlabikári - sme už v ňom za 60 stranou!, vieme napísať známu vetu „Mama má Emu.“ a mnoho iných slov. Vieme vypočítať kopu rôznych príkladov z matematiky. Ako ozajstní školáci aj my sa pripravíme na vyučovanie a kúpime si desiatu v bufete.

Do školského klubu chodíme s radosťou. Pani vychovávateľky si pre nás stále pripravujú zaujímavé aktivity. Hráme sa v triede, v prírode, na dopravku, kreslíme, robíme pokusy, vyrábame darčeky a aj ochutnávame rôzne fajnoty.

Niečo vám ešte prezradíme 😊. Pani učiteľky hovorili, že i keď je cesta školou pre nás pridlhá, jej začiatok sme zvládli na výbornú. Sú na nás nesmierne hrdé. Je to aj vašou zásluhou.

V škole je nám dobre, ale často si spomíname na spoločné chvíle strávené s bývalými pani učiteľkami, či učiteľom, pani riaditeľkou, kuchárkami, upratovačkami. Radi by sme vás navštívili, aspoň vašu krásnu záhradu. Určite nič nezmeškáme a príde čas, kedy sa opäť všetci uvidíme a pohráme sa. S pozdravom zostávajú vaši veľkí kamoši zo základky z Nábrežia.

(Za prváčikov a učiteľky 1.ročníkov napísala Mgr. Viera Lengová )

dopr zmensenaela zmensenaslova zmensenatri zmensena

Naše telo

Minulý týždeň sme sa v našej hviezdičkovej triede učili o našom tele. Naučili sme sa vymenovať niektoré kosti, svaly, orgány a aj sme si ich v hre ukazovali. Lepili sme rentgen kostry v rôznych polohách, počúvali sme ako bije naše srdiečko naozajstným prístrojom, ktorý sa volá fonendoskop. Skladali sme naozajstnú kostru a samozrejme sme sa aj zahrali hru „Hlava, ramená, kolená, palce“.

Zažili sme veľa zábavy a už sa teším na ďalší týždeň, že vraj sa v ňom budeme učiť o zmysloch. Nechajme sa teda prekvapiť čo všetko sa zase naučíme J

Tajomstvá v lese

V tejto téme sme spoznávali stromy, kríky, lesné zvieratá. Vyrobili sme darčeky pre starých rodičov. Zahrali sme si divadielko o Gaštankovi. Spoznávali sme rôzne lesné plody, ktoré sme neskôr triedili, počítali a vyskladali sme si z nich pani Jeseň. V školskej záhrade sme spoznávali brezu, smrek, borovicu a vŕbu. Samozrejme, že sme si aj niečo pekné namaľovali, veď sa presvedčte sami :-)les1les2les3les4les5les6les7les8les9les10les10ales10bles10cles10dles11les12les13les14les15les16les17les18les19les20les21les22les23les24les25

Na návšteve v CVČ