^Návrat
  
  
  

Naše prvé dni v škôlke

Milá mamička, milý ocko,

v škôlke sa my spolu hráme, krásne veci vytvárame.

Slzička nám ráno ešte vypadne, ale v záhrade je parádne.

Rúčky si už  umyť vieme a dobroty všetky zjeme.

V škôlke našej krásne je, na kamarátov sa tešíííme.

P9090004

P9100068

P9110073

P9090005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P9090008

P9090012

P9090015

P9090017

P9090022

P9090028

P9090035

P9090061

P9090038

P9090042

P9090051

P9090046

P9110074

P9110080

školka

 

 

Hurá máme sviatok

Milé naše malé lásky,

dnes je krásny sviatok Váš,

poďme sa všetci spolu hrať.

Prajeme Vám zo srdiečka veeeľa lásky a slniečka.

deti blahoželanie

deti sú

srdiečko darčeksrdiečko gula

 

 

 

deti blahoželanie2

 

PONDELOK

Medzinárodný deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta, ale nie všade sa oslavuje 1.júna.

Adamko so svojou sestričkou Aničkou sa na tento deň veeeľmi tešili, lebo mamička a ocko im sľúbili prekvapenie. Adamko aj Anička majú veeeľmi radi prekvapenia, ako všetky deti na svete. 

Milí rodičia, pripravte svojim deťom zábavný, vzrušujúci deň plný prekvapení, aby si ho dlllho pamätali :)

Takéto prekvapia si pripravili mamička s ockom pre Adamka a Aničku:

- budú hľadať skrytý poklad (Skryte cenný predmet pre deti. Dajte deťom mapu, ktorá vedie k rôznym stopám, pomocou ktorých predmet nájdu. Sledujte ako sa premieňajú na detektívov a akú majú z hľadania pokladu radosť)

-Adamko a Anička nakreslili svoje tajné želanie (požiadajte dieťa, aby vám nakreslilo svoje želanie a podľa vašich možností sa poskúste želanie dieťaťu splniť)

-celá Adamkova rodinka pôjde na zmrzlinu (môžete ísť celá rodinka na zmrzlinu, do parku, na ihrisko)

-budú sa všetci spolu hrať (zahrajte sa hry podľa výberu detí - spoločenské hry, loptové hry, na princezné, na hrdinov, postavte si kráľovstvo, bunker....

-Adamko a Anička budú spať s rodičmi v stane (pripravte deťom noc pod oblohou - deti zažijú čaro noci v stane a krásu nočnej oblohy)

-výlet a piknik s celou rodinkou (vezmite deti na malý výlet-túru a na vrchole kopca si urobte piknik, zahrajte sa v prírode rôzne hry - zbierajte, hľadajte, ovoniavajte, hrajte sa na farby, na kvietky, na zvieratká...... deti budú mať neopakovateľný zážitok.

Zatancujte si spolu s deťmi na pesničku "My sme super deti"

https://www.youtube.com/watch?v=tMEXBTbZ3K0

 

UTOROK

Adamkovi a Aničke mamička často číta rozprávku

"O malej opustenej hviezdičke"

Prečítajte si spolu rozprávku, v ktorej si pripomeniete

"Právo detí na rodinu, kamarátov a na lásku"

Opýtajte sa dieťaťa, aký má význam slovo OSAMELÝ. Porozprávajte sa na túto tému, potom si prečítajte rozprávku

MALÁ OPUSTENÁ HVIEZDIČKA

Raz v noci nebo veľmi potemnelo. Nesvietili žiadne hviezdy okrem jednej. Bola to taká malinká hviezdička a zostala na nebi úplne sama, samučičká a cítila sa osamelo. Táto osamelá hviezdička sa vybrala k jednému veľmi múdremu starčekovi, ktorý býval na vrchole vysokánskej hory, poprosiť ho o pomoc. Hviezdička sa starčekovi zapáčila, a tak jej sľúbil, že jej pomôže. Povedal, že urobí dve veci. Najprv vytiahol veľké čierne vrece. Otvoril ho, siahol doň a vytiahol celú hrsť ligotavých a jagajúcich sa hviezdičiek. Jedným mávnutím ruky potom zaplnil oblohu týmito hviezdičkami. „Pozri sa,“ povedal múdry starec, „teraz máš veľa hviezd, s ktorými sa môžeš priateliť. Ale pretože si bola taká osamelá, urobím pre teba ešte niečo. Chcel by som ťa zniesť na zem a začarovať ťa.“ Luskol prstami a v ruke mu ostalo jabĺčko. Zazvonil zvonec a rozprávky je koniec.

mpc-edu.sk (Práva dieťaťa v koncepcii a aktivitách materskej školy)

Po prečítaní rozprávky sa opýtajte:

Do čoho začaroval starček hviezdičku?

Deti viete o niečom čo v jabĺčku pripomína hviezdičku?

Rozdeľte jabĺčko na dve časti , aby ste mali hviezdičku. Nechajte deti rozdeliť jabĺčko pre všetkých členov rodiny, aby sa vedeli rozdeliť a boli šťastné z blízkosti svojej celej rodinky a kamarátov.

Zaspievajte si a pohybom vyjadrite text  veselej pesničky

"Keď si šťastný"

https://www.youtube.com/watch?v=fAOpgo8ZLvg&list=RDfAOpgo8ZLvg&start_radio=1

 

STREDA

Adamko s Aničkou má dnes pre vás rozprávku

"Ako sa dá vyhrať"

Prečítajte si spolu rozprávku, v ktorej si pripomeniete

"Každý je rovnako vzácny ako iné deti, sme si rovní bez rozdielu farby pleti  a pohlavia"

Milé deti pozorne počúvajte, pretože po prečítaní rozprávky sa budete spolu o nej rozprávať.

AKO SA DÁ VYHRAŤ

Uprostred pralesa žil silný lev. Zo všetkých levov vedel najviac revať a bol na to náramne hrdý. Najradšej zo všetkých zápasil s inými levmi a väčšinou v týchto zápasoch víťazil. Jedného dňa usporiadali zvieratá v lese veľkú slávnosť, pri ktorej sa malo aj súťažiť. Mala sa hodnotiť obratnosť, rýchlosť a šikovnosť. Silný lev sa už na slávnosť veľmi tešil a počítal dni, ktoré ešte do súťaže ostávali. Jedna vec mu však prekážala. Súťažiť sa mohlo iba vo dvojiciach, ktoré boli zmiešané – súťažiaci a súťažiaca. „Dievčatá sú slabé a nechcú nikdy bojovať! Ako mám teda vyhrať?“ hneval sa silný lev. Konečne nastal deň slávnosti. Ráno sa losovali partneri do hry. Najstarší lev z pralesa vytiahol vždy lístok zo zeleného hrnčeka, tam boli mená chlapcov, potom zo žltého, v ňom boli mená zvieracích dievčat. Silný lev s napätím čakal, koho mu lós určí. Vtom počul: „Silný lev súťaží s malou sivou mačkou.“ Ach jaj, pomyslel si lev a očervenel od hnevu. Práve s takým slabým dievčaťom! Malá sivá mačka mala hebkú, sivú srsť a bola nielen veľmi šikovná, ale najmä veľmi dobre počula. Najzvláštnejšie na nej bolo to, že vedela veľmi dobre a vhodne lichotiť. Preto ju mali zvieratká tak veľmi rady. Súťaž sa začala. Prvý úsek zvládli lev a mačička výborne. Muselo sa presne počúvať a rýchlo bežať. Sluch mala sivá mačka výborný a aby boli obaja dosť rýchli, dostala nápad. Posadila sa levovi na chrbát a pevne ho držala. Aj na ďalších úsekoch boli obaja šikovní a rýchli. Silnému levovi sa hra veľmi páčila. Keď mali za sebou posledný úsek, ani sa mu nechcelo končiť. Večer všetci netrpezlivo čakali na vyhlásenie víťazov. Verte alebo nie, lev a mačička zvíťazili. Malá sivá mačička sa od radosti túlila k silnému levovi a pošepkala mu: „Bol si tým najlepším spoluhráčom zo všetkých a máš tie najkrajšie oči.“ Silný lev nevedel, kam sa od radosti pozerať. Od toho dňa sa stali kamarátmi a často sa spolu hrávali. Niekedy si lev spomenul na to, aký bol predtým silný a hlúpy, že sa nechcel hrať ani s levími dievčatami.

mpc-edu.sk (Práva dieťaťa v koncepcii a aktivitách materskej školy)

Po prečítaní rozprávky  sa rozprávajte o tom, že nezáleží na tom, ako kto vyzerá, či je to chlapec alebo dievča, všetci sme si rovní. Rozprávajte sa o tom, čo dokážu lepšie dievčatá, čo chlapci. Nechajte deti rozprávať o kladných vlastnostiach ich kamarátok a kamarátov.

 

Páčila sa vám rozprávka ako zvieratká súťažili, pretekali? Vymyslite si svoje rodinné preteky v záhrade, v prírode, v parku. Vysvetlite deťom pravidlá, ktoré musia počas pretekov dodržiavať. 

Aby vám počas rodinných pretekov svietilo velelé slniečko, nakreslite si svoje najkrajšie slniečko alebo vám pomôže obrázok. Obtiahni slniečku lúče, nakresli mu veselú tváričku a celé ho vyfarbi. nakoniec spočítaj všetky jeho lúče.

slniečko pl

ŠTVRTOK

Adamko s Aničkou má dnes pre vás opäť novú rozprávku

"Rozprávka o mravčekovi"

Prečítajte si spolu rozprávku, v ktorej si pripomeniete

"Právo detí hrať sa, keď si splnia aj svoje povinnosti - poupratujú izbičku, pomôžu mamičke, ockovi alebo tam kde je to potrebné"

Milé deti pozorne počúvajte, pretože po prečítaní rozprávky sa budete spolu o nej rozprávať.

ROZPRÁVKA O MRAVČEKOVI

V jednom mravenisku uprostred lesa žila mravčia rodina. Otecko, mamička a ich synček – mravček Jožko. Jožko bol silný, veľký a šikovný chlapec, ktorý robil rodičom radosť a pomáhal im aj pri práci. Práce bolo v mravenisku dosť. S obstarávaním potravy, upratovaním, rozširovaním domčeka a inými prácami im dni rýchlo ubiehali. Rodičia sa rozhodli, že Jožko by nemal vyrastať sám, a tak mal náš mravček onedlho súrodencov. Teraz mali rodičia pre Jožka oveľa menej času. A Jožko mal tiež menej času na hranie, lebo rodičia potrebovali jeho pomoc viac ako predtým. Kto mal utíšiť mravčie dieťatko, keď boli zaneprázdnení prácou na stavbe, kto mal nakŕmiť a obliecť súrodencov, keď rodičia nemali čas? Náš veľký, šikovný a silný mravčí chlapec to všetko vedel. Ale chcelo sa mu to? Nie, niekedy nemal chuť a ani čas. Bol veľmi nespoľahlivý, zabúdal, čo mu rodičia nariadili a namiesto toho sa hral v lese. Rodičia sa hnevali. Už v ňom nevideli svoje veľké rozumné dieťa. Hnevali sa na neho a často ho posielali do postele skôr než tie menšie. Zo vzdoru sa potom nechcel starať o súrodencov vôbec. Frflal, keď sa s ním rodičia rozprávali, bol drzý a neznesiteľný. Raz sa však niečo prihodilo. Do susedstva mravčej rodinky sa nasťahovala rodina lienok sedembodkových. Len čo mal Jožko čas, navštevoval ich deti. Boli už všetky veľké a poznali veľa šikovných kúskov. Vedeli pískať na steble trávy, hrali sa na počítanie bodiek, šplhali sa opreteky cez najhrubšie konáre a najvyššie stonky. Náš mravčí chlapec Jožko sa s nadšením ku všetkému pridával. Naučil sa veľa trikov a veselých kúskov. Veď bol šikovný a rýchlo sa naučil veľa vecí, ktoré zakrátko ovládal lepšie ako jeho kamarátky lienky. Mal z toho veľkú radosť. Chcel teraz predviesť svoje kúsky aj svojim súrodencom. Tým sa všetko veľmi páčilo a nemohli sa nových hier nasýtiť. Náš mravček Jožko trávil veľa času so svojimi súrodencami a všetko ich učil. A jeho rodičia mali teraz viac času.

mpc-edu. sk  (Práva dieťaťa v koncepcii a aktivitách materskej školy) 

Páčila sa vám rozprávka o mravčekovi Jožkovi? Ako sa Jožko správal? Čo robil? Ako  pomáhate rodičom, starým rodičom, súrodencom vy? 

Teraz si namaľujte čo vás napadne. Maľujte a čarujte.

Nechajte deti maľovať, miešať farby, vyjadriť svoje nápady, myšlienky na veľký formát papiera napr. na baliaci papier, kartónovú krabicu. Keď sa pomaľujú aj deti nevadííí, práčka to operie :)

PIATOK

Adamko s Aničkou a určite aj vy deti ste už počuli, videli veeeľa krásnych rozprávok. Každé dieťa má svoju najnajnajobľúbenejšiu rozprávku. 

Dnes si prečítajte, pozrite alebo porozprávajte tú vašu najnajnajobľúbenejšiu rozprávku. Zahrajte sa na rozprávku a jej hrdinov a hrdinky, princov a princezné, na zvieratká. Začarujte svoju izbičku, záhradu na rozprávkovú krajinu.

Ak ste nestihli ísť ešte na výlet alebo túru, neváhajte, zbaľte sa, nezabudnite zobrať aj deti :) a užite si spolu krásny deň alebo víkend možno aj v stane pod nočnou oblohou :)))

pod stanom

detiobr2

ĽÚBIME VÁS, LÁSKY NAŠE

 

Svet je plný zvierat - exotické zvieratá

 Milé mesiačiky,

 boli ste už v ZOO?

Kto tam žije? Kto tam býva?

Kto sa v ohrádkach skrýva?

Poďte deti, poďte s nami,

na výlet do zoologickej záhrady.

zoo foto

PONDELOK

Výlet do ZOO

Adamko bol cez letné prázdniny s celou rodinkou na výlete v zoologickej záhrade v Bojniciach. Veľmi rád by sa chcel do ZOO vrátiť a vidieť zvieratká, ktoré tam žijú, ešte raz. Teraz, keď nemôže do ZOO ísť, často si pozerá video, ktoré v ZOO ocko natočil. Mesiačiky naše, poďte spolu s Adamkom do ZOO v Bojniciach. Pozrite si Adamkove video zo ZOO.

https://www.youtube.com/watch?v=Nq29K_S8uoA

 

Páčil sa vám deti výlet s Adamkom do ZOO? Spoznali ste zvieratká v ZOO? Pamätáte si aké zvieratká Adamko videl?

Vymenujte, ktoré si pamätáte. Pomôže vám aj obrázok. Ako sa volajú? 

exotické zvieratá

 

Adamko má doma veeeľa zvieratiek, ktoré sú plyšové, gumené, plastové, papierové. Viete ako sa s nimi hrá? Urobí si z nich svoju zoologickú záhradu. Pohľadajte si vo svojej izbičke zvieratká, kocky, lego, krabice, baliaci papier, postavte si, nakreslite si v izbičke ZOO.

Rozprávajte sa s rodičmi ako žijú zvieratká v ZOO. Kto sa o zvieratká stará? Prečo sú  v ohrádkach?  Prečo sú levy s levami a nie s opicami? Prečo nie je papagáj so slonom? Čo majú na obed ? :)

Zvieratká do svojej ZOO si môžeš vytlačiť TU:

http://ekladata.com/OuQvEnVgjpM5RwHkWr7bmzAJumA/animaux-afrique.pdf

Adamko so sestričkou Aničkou si postavili už rôzne zoologické záhrady. Postav, nakresli si svoju ZOO ako Adamko a Anička - pomôžu ti obrázky.

zoo zvierata2

zoo3

 

zoo zvierata5

zoo zvieratazoo zvierata4Máte doma knihy o zvieratkách? Vyhľadajte si svoje zvieratká  v detskej encyklopédii. Už  poznáte všetky zvieratká vo svojej ZOO? 

Zahrajte sa na zvieratá v ZOO. Napodobnite ich a zaspievajte si veselú pesničku so Spievankou, Zahrajkom a deťmi.

https://www.youtube.com/watch?v=GTE2AQ-ck6s

 

UTOROK

Zvieratká v ZOO

Hádaj, hádaj, aké som, zvieratko za oponou? Uhádneš ma? Adamko rád háda hádanky. Uhádneš, aké zvieratko zo ZOO je za oponou? Napodobni jeho zvuk. ZOO za oponou nájdete na stránke:

https://www.youtube.com/watch?v=5qLCWMIbGCU&list=PLPepZgQor4PxeyzlS-cpuT96HWjyEcvWi

 

Tiene zvierat si môžeš spraviť aj sám/a. Popros mamičku alebo ocka, aby ti pritom pomohli.

Budeš potrebovať rôzne druhy zvierat zo ZOO - zvieratká môžeš mať drevené, plastové, z papiera. Podnos alebo plech na pečenie tmavej farby, hrubú múku, sitko, nádobu, lyžicu, hrubý štetec.

Na podnos alebo na plech na pečenie si poukladaj zvieratá. Do sitka si nasyp múku a posyp múkou celý podnos so zvieratkami - ako keď mamička pocukruje koláčiky. Potom opatrne vyber zvieratá. Čo tam vidíš? Áno, to sú tiene tvojich zvieratiek. Keď si to chceš zopakovať, alebo skúsiť s iným zvieratkom, štecom pozmetaj múku, lyžicou ju naber a presyp do pripravenej nádoby. Spočítaj si koľko tieňov máš na podnose.

tiene

tiene2

(Predškolská výchova 3-2019/2020)

Zahrajte sa aj na slepú babu. Mamička ti zaviaže šatkou oči alebo sa môžeš otočiť. Mamička alebo ocko vytvorí tiene zvierat. Tvojou úlohou bude spoznať zvieratká podľa tieňa a správne ich pomenovať.

Môžete aj samé, milé deti, skúšať vytvárať nové tiene. Ako sa vám nová hra na tiene páči? Ešte pre vás niečo máme:)

Tiene zvierat si vytvoríš aj pomocou slniečka a zvieratko si obkresli.

tiene obrestiene obres2

tiene obres3

Popros mamičku alebo ocka, aby ti vytlačili obrázky. Na obrázkoch priraď k zvieratkám ich správny tieň.

Na prvom obrázku spoj zvieratko s jeho tieňom.

Druhý obrázok si rozstrihaj a nalep správne na výkres -zvieratko a jeho tieň.

Na treťom obrázku nájdi a zakrúžkuj v rade všetky  tiene zvieratka, ktoré sú rovnaké ako tieň zvieratka v rámčeku.

tiene zvierata 2tienezoo

tiene smer

STREDA

Šikovné zvieratká v ZOO

Mesiačiky ako už všetci viete Adamko rád napodobňuje zvieratká. Zvieratá v ZOO oddychujú, ale sa aj pohybujú - skáču,  preliezajú, prevaľujú sa, lezú...

Adamko má opicu a volá sa Pongo. Pozrite si video a cvičte, skáčte spolu s Pongom a deťmi v ZOO.

https://www.youtube.com/watch?v=xZQkWSVtV_o

 

Zahrajte sa na zvieratká aj so Spievankou a Zahrajkom.

https://www.youtube.com/watch?v=wq0Iqkhk5Pc

 

Teraz si oddýchni a nájdi  opičke cestu k banánu.

pl opica

V ZOO sú aj malé medvedíky, ktoré sa najradšej kotúľajú. Dokreslite medvedíkom kotúľanie k svojim kamarátom. Medvedíky si môžeš vyfarbiť.

pl medved

Smutnej opičke, ktorá sa stratila v ZOO dokresli  ceruzkou klietku, aby bola v bezpečí.

 

pl opica3

Keď bol Adamko v ZOO videl, že opice v ZOO najradšej skáču po rôznych rebríkoch, konároch, preliezkach, ktoré majú vo svojich ohrádkach, klietkach.

Adamko najradšej skáče svoju skákaciu škôlku. Nakreslite, nalepte, ušite si spoločne skákaciu škôlku pred vašim domom, pred panelákom alebo v tvojej izbičke. Pomôžu vám obrázky. 

škôlka von

škôlka páskaškôlka látkahttps://www.sevt.sk/

Cestovnú škôlku zhotovíte z bielej plachty a môžete si ju zobrať na výlet alebo k babke a dedkovi.

Na jej zhotovenie budete potrebovať: klasickú posteľnú plachtu, flís vo viacerých farbách s rozmermi 35 x 35 cm (spolu 8 ks; väčšie deti môžu mať štvorce väčších rozmerov), zvyšky flísu na zdobenie, tavnú pištoľ, šablóny číslic 1 až 8, pero, pravítko, nožnice. Šablóny na číslice si môžete vytlačiť TU:

https://www.sevt.sk/data/uploads/2017/02/sevt-skolka2.pdf

POSTUP:

Na jednotlivé štvorce flísu obkreslite číslice 1 – 8 a vystrihnite ich. Ak nemáte šablóny, môžete si ich vytlačiť podľa nášho vzoru.Podľa vzoru škôlky lepte štvorce na plachtu tavnou pištoľou. Zo zvyškov flísu vystrihnite štvorce alebo krúžky v dvoch – troch veľkostiach a nalepte ich po okrajoch plachty ako ozdobu. Farby ľubovoľne striedajte.

Školku si môžete nalepiť aj na podlahu z papierovej maliarskej pásky širokej 2cm. Z pásky vytvorte aj číslice. Páska sa dá ľahko odlepiť. Keď budeš skákať škôlku doma ako Adamko s kamarátmi obuj si protišmykové ponožky.

 

Ako sa škôlka skáče?

Určíte si poradie, v akom budete skákať. Prvý v poradí musí hodiť kamienok (loptičku) na 1. políčko, potom skáče na jednej nohe po políčkach podľa poradia (mladšie deti môžu skákať na dvoch nohách) pričom vynechá 1. políčko, na ktorom má kamienok. Na konci sa otočí skokom a skáče naspäť. Na 2. políčku sa zastaví (stále stojí na jednej nohe, mladšie deti na dvoch nohách), zodvihne kamienok z 1. políčka a doskáče na začiatok. Takto pokračuje ďalej hádzaním na 2. políčko. Ak nehodíte správne alebo urobíte chybu pri skákaní (skočíte na nesprávne políčko, skočíte na obe nohy a pod.), na rade je ďalší hráč. Vyhráva ten, kto ako prvý preskáče všetky polia.

Želáme vám veeeľa spoločnej zábavy.

 

ŠTVRTOK

LEV A MYŠ

Milé deti, poznáte príbeh o veľkom silnom levovi a malej slabej myške? Že nie? Mamička alebo ocko vám tento príbeh prečítajú. Pohodlne si sadnite alebo ľahnite a počúvajte svojimi uškami aj svojim srdiečkom.

lev a myš1lev a myš2

lev a myš3

lev a myš

Páčil sa ti príbeh o veľkom silnom levovi a malej slabej myške? O čom bol? Porozprávaj príbeh rodičom. Podobá sa tvoj  príbeh, tomu ktorý ti čítala mamička, ocko? 

Čo chcel najskôr urobiť veľký silný lev malej slabej myške?

Čo povedal lev myške skôr ako ju pustil?

Ako sa odvďačila malá slabá myška veľkému silnému levovi?

Adamko si zapamätal poučenie z príbehu:

"Aj malí a slabí môžu pomôcť veľkým a silným"

 

Ak sa ti príbeh páčil môžeš si ho pozrieť aj na internete:

https://www.youtube.com/watch?v=0UVgpg097lU

 

Rád/a hráš  svojej rodinke divadielko? Zahrajte si divadielko

"Lev a myš".

Z papierového taniera si vyrob hrivu leva a staň sa levom

lev a myš4

Z papiera si poskladaj malú myšku. Návod nájdeš na internetovej stránke. Mamička s ockom ti pomôžu myšku poskladať.

https://www.akosatorobi.sk/video/5602/myska-z-papiera-ako-poskladat-papierove-mysky

lev a myš6

Môžeš si spraviť aj inú myšku.

lev a myš9

lev a myš13

 

 

 

A divadielko sa môže začať :)

 

 

Vytlač a vymaľuj si omaľovánku z príbehu "Lev a myš".

lev a myš12

S mamičkou a ockom si priprav dobroty. Mňam )

lev a myš10lev a myš11

 

 

 

 

 

 

 

Adamko má vo svojej izbičke veľa plyšových zvieratiek. Zvieratká si poukladal podľa veľkosti. Zvieratká ukladal od najväčšieho leva po najmenšiu myšku. Poukladaj si aj ty svoje zvieratká od najväčšieho po najmenšie zvieratko. Aké máš najväčšie zvieratko? Ktoré je najmenšie? Koľko zvieratiek máš vo svojej izbičke?

 

PIATOK

Veselo do ZOO

Adamko našiel na internete  peknú pesničku "Veselo do ZOO" - pesnička je veselá o zvieratkách v ZOO. Pustite si ju spoločne celá rodinka a zaspievajte si s deťmi "Veselo do ZOO"

https://www.youtube.com/watch?v=j_ydWvbBcVA

 

Adamko má pre vás aj novú hru "Na výlete v ZOO".

Budete potrebovať farebné figúrky a kocku. Pravidlá hry si môžete vymyslieť svoje. Veselú zábavu v ZOO.

zoo hra

Niektorým zvieratkám v ZOO sa stratila srsť. Priraď k tieňom zvierat ich správnu srsť. Zvieratá na obrázku pomenuj. Názvy zvierat si spoločne vytlieskajte a rozdeľte na slabiky. 

zoo srst

Máte doma plastelínu? S plastelínou je super zábava. Vymodelujte si svoju ZOO z plastelíny. Že nemáte plastelínu? Nevadí máme pre vás recept na domácu plastelínu :) Popros mamičku, aby ti pomohla pri jej výrobe.

BUDETE POTREBOVAŤ:

2 hrnčeky hladkej múky
2 lyžice oleja
1/2 hrnčeka soli
2 lyžice kypriaceho prášku
1,5 hrnčeka vriacej vody
potravinárske farbivo
prípadne pár kvapiek glycerínu, aby sa hmota leskla

POSTUP:

V mise zmiešajte múku, soľ a kypriaci prášok. Potravinárske farbivo a olej nalejte do vriacej vody, rozmiešajte a nalejte do misy so suchými ingredienciami. Zmes rukami dobre premiešajte, kým sa všetko nespojí v lepivé, jednoliate cesto.

 Ak chcete Plastelínu lesklú, pridajte pár kvapiek glycerínu. Cesto nechajte trochu vychladnúť, vyberieme ho z misy na podložku a poriadne prepracujte. Cesto je nutné hniesť tak dlho, kým nezíska tú správnu konzistenciu plastelíny. Ak by bolo stále príliš riedke, môžete pridať trochu hladkej múky. Plastelínu uchovávajte vo vzduchotesnej nádobe, aby nevysychala.

 plastelína domáca

najmama.sk

Z plastelíny si vymodeluj zvieratká zo ZOO, alebo s plastelínou doplň obrázky zvierat.

lev plastelínalev plastelína2

 

zebra plastelína

krokodíl plastelína

 

Zvieratká si do svojej ZOO si môžete vyrobiť aj z papierových tanierov.

Pomôžu vám obrázky.

zoo taniertaniere1Pamätáte si milé deti, ako sme cestovali s Proxíkom po svetadieloch? Ak nie, nevadí. Pozrite si video s Proxíkom ešte raz a spomeňte si na svetadiely a zvieratká, ktoré tam žijú.

https://www.youtube.com/watch?v=wHYy9mNsioI

Deti, čo si myslíte, musíme cestovať po celom svete, aby sme videli všetky zvieratá na Zemi? Kde ich môžeme vidieť? ÁNO v našej ZOO :)))

 

Už sme doma z výletu, nezmokli sme a sme tu :)

Milé deti,

z veselého výletu po ZOO

si zatancujte a zaspievajte s ujom Ľubom

"Festival v ZOO"

https://www.youtube.com/watch?v=nk4vN5WTt_4&pbjreload=10

 

zoo gif2

vlak

Foto od Dominiky - Mamka, ocko ľúbim vás

ĽÚBIM SVOJU MAMIČKU, ĽÚBIM SVOJHO OCKA,

ĽÚBIM SVOJU RODINKU.

motýľ

maminasrdiečko

skladačkaskl

domček

adamada

zv

zv2zv3

 

 

 

srdiečko2

srdiečko3srdiečko5Milá naša Dominika,

máme z teba veľkú radosť ako tvoja mamička a tvoj ocko.

Si veľmi šikovná, tvorivá, trpezlivá.

ĎAKUJEME za krásne foto.

 

psík pusa

Copyright © 2016. Ján Sabacký Rights Reserved.