^Návrat
  
  
  

IMG 20191015 102337 zmensena


Zvieratá sveta

Pondelok 25.05.2020 – Piatok 29.05.2020

 

zvierata sveta uvod

 

Ahojte obláčiky, začal sa nový týždeň, a znova sa Vám prihovárame z prostredia doma. Aj tento týždeň sa budeme venovať zaujímavej téme, akou je svet zvierat. Spolu s maminkou alebo ockom budete plniť množstvo zaujímavých úloh, pri ktorých určite zažijete veľa zábavy. Najprv si precvičíte pršteky, na ďalšiu milú básničku a pustite sa spolu do práce.

prsty

 

Pondelok 25.05.2020

Na úvod sa s maminkou alebo ockom porozprávajte aké zvieratká poznáte, a prezrite si priložené obrázky. Doma spoločne skúste nájsť nejaké knižky o zvieratách, napríklad encyklopédie. Ak také doma nemáte, môžete zájsť do miestnej knižnice.

 

Les

Pri prechádzke našim lesom môžeš stretnúť mnoho rôznych zvierat. V korunách stromov môžeš zazrieť myšiaka hôrneho, v húštine srnku a v potôčiku napríklad skokana. Väčšina zvierat sa však ukrýva vo svojich norách a dúpätách, takže ich bežne zbadať nemôžeme. Napríklad diviaky, kuny alebo sovy svoje úkryty opúšťajú až za súmraku.

 

les

 

Hory

Vysokohorské prostredie začína od výšky 3 000 metrov a siaha až po hranicu večného snehu. Rastliny a živočíchy sa tu museli prispôsobiť veľkým extrémom, napríklad nízkej teplote alebo nedostatku kyslíka. Medzi zvieratá, ktoré žijú výhradne v horských polohách, zaraďujeme okrem iného kozorožca alebo svišťa. V horách ale tiež môžeme stretnúť zvieratá, ktoré sa bežne vyskytujú aj v nižších polohách, napríklad myšiaka, jeleňa alebo zmiju.  

 

hory

 

Mokradliny

Naša príroda je bohatá na vodné plochy. Veľké množstvo živočíchov je viazaných na vodu a prispôsobených životu vo vode. Častými obyvateľmi vôd sú malé bezstavovce, ktoré nemôžeš vidieť voľným okom. V rybníku, jazierku alebo mokradlinje môžeš zbadať rôzne druhy živočíchov, kačky, bociany, vydry, bobry, labute, ryby ,žaby.

 

mokradliny

 

Savana

Africké savany sú tropické územia, kde sa strieda obdobie sucha s obdobím dažďa. Žije tu množstvo druhov zvierat, predovšetkým kopytníkov, ale keď nastane obdobie sucha, musia sa tieto zvieratá sťahovať za vodou, Pritom prejdú niekedy aj tisíce kilometrov. Keď sa napríklad sťahujú obrovské stáda pakoní, musia ich nasledovať aj veľké šelmy, ako sú levy či gepardy, pretože im tieto kopytníky poskytujú potravu. Medzi typických predstaviteľov saván jednoznačne patria slony, žirafy a zebry.

 

savana

 

 

Prales   

Juhoamerický prales alebo Amazónia sa rozkladá pozdĺž rieky Amazonka v Južnej Amerike. Amazonský tropický prales je najväčší na svete, ale pre nekontrolovanú ťažbu stromov sa jeho rozloha každoročne zmenšuje. Tropický prales obývajú tisíce druhov zvierat a rastlín. Žijú tu zvieratá, ktoré nikde inde na svete nenájdeme. Patria medzi ne napríklad jaguár, vrešťan, anakonda.

 

prales

 

More         

Moria a oceány zaberajú viac než dve tretiny našej planéty. Niet divu, že sa v nich nachádza obrovské množstvo druhov živočíchov, dokonca viac než na súši. Najbohatšie na živočíchy sú korálové útesy, ktoré sa vyskytujú v plytších prehriatych vodách tropických morí, obvykle blízko pobrežia. V tých najväčších hlbinách oceánov žijú okrem korytnačiek, žralokov, delfínov, mnoho rýb aj tvory, ktoré ešte človek neobjavil.

 

more

 

Arktída

Arktída je oblasť nachádzajúca sa za polárnym kruhom na severnej pologuli, kde väčšinu roka teplota klesá hlboko pod bod mrazu. Živočíchy sa miestnym klimatickým podmienkam dokázali prispôsobiť. Veľké cicavce ako je ľadový medveď alebo tuleň, majú silnú vrstvu podkožného tuku, ktorá udrží v organizme teplo a zaistí tak, aby zvieratá nezamrzli. Arktída je v súčasnosti ohrozená globálnym otepľovaním, ktoré spôsobuje topenie ľadovcov a trvale zamrznutých plôch.

 

antarktída

 

 

Utorok 26.05.2020

V utorok si pozrite spoločne s maminkou alebo ockom obrázky, a pokúste sa pomenovať čo najviac zvierat. Potom si pozrite krátku prezentáciu o zvieratkách.

 

pomenuj zvieratá

 

Prezentácia o zvieratkách

https://www.youtube.com/watch?v=WnIi0DrSryo

 

 

Streda 27.05.2020

Dnes si spolu s maminkou a ockom zatancujte, môžete si aj zaspievať, zahrajte sa pri tom na zvieratká. Vyfarbi si svoje vlastné zvieratká. Určite to bude skvelá zábava.

Naša zem je guľatá - Spievankovo

Naša zem je guľatá, umta umta umtata,
žijú na nej zvieratá, umta umta umtata,
Keby bola hranatá, umta umta umtata,
Nebola by guľatá, umta umta umtata,
Keby bola hranatá, umta umta umtata,
Nebola by guľatá, umta umta umtata, .
Najväčšie zviera je slon, umta umta umtata,
Nos ma ako saxafón, umta umta umtata.
Keby nemal saxafón, umta umta umtata,
Neból by to židen slon, umta umta umtata.
Keby nemal saxafón, umta umta umtata,
Neból by to židen slon, umta umta umtata.
Zebru všetci poznáme, umta umta umtata,
Chodí stále v pyžame, umta umta umtata,
Keď išla do divadla, umta umta umtata,
Od hamby sa prepadla, umta umta umtata,
Keď išla do divadla, umta umta umtata,
Od hamby sa prepadla, umta umta umtata,
žirafa je najvyššia, umta umta umtata,
Stále si však namýšľa,…

Pustite si pesničku naša zem je guľatá od spievankova

 

https://www.youtube.com/watch?v=GTE2AQ-ck6s

 

Pokúste sa napodobniť zvieratká, ako spievanka, zahrajko

a detičky vo videu.

Ide ide slon

 

https://www.youtube.com/watch?v=wq0Iqkhk5Pc

 

 

 

Vyfarbi zvieratká

 

líškamedveďopicažirafa

 

 

Štvrtok 28.05.2020

Dnes si spolu s maminkou a ockom zacvičíte a pritom sa aj zahráte. Budete potrebovať hraciu kocku z človeče nehnevaj sa alebo inej stolnej hry, a trošičku popracujete.

Zacvičte si všetci spolu

 

jogajoga 2

 

Zoberte si hraciu kocku a hádžte, potom podľa čísla, ktoré vám padne sa pokúste napodobniť cvik na obrázku.

 

kocka

 

Pracovný list

 

GRAFOMOTORIKA ZVIERATA

 

 

Piatok 29.05.2020

Na záver s maminkou a ocko ešte popracujete, vyrobte si malé koritnačky pomocou kamienkov, lepu a farebného papiera, a je tu zaslúžený víkend. :)

 

 

Doplň tvary podľa vzoru

 

DOKRESLI PODLA VZORU

 

 

Dokresli loďku a vlnky.

 

 

loď grafomotorika

 

 

Pomôž slonom dostať sa k jabĺčku

 

slony grafomotoruika

 

 

 

Vyrob si svoje korytnačky

 

koritnačky

 

 

Prajem veľa šťastia a trpezlivosti pri plnení ďalších úloh, dúfam, že sa čochvíľa vidíme. J

Čím budem - Povolania

 

Pondelok 18.05.2020 – Piatok 22.05.2020

prvá foto

 

 

Ahojte obláčiky, je tu opäť nový týždeň, a znova sa Vám prihovárame z prostredia doma. Aj tento týždeň sa budeme venovať zaujímavej téme, akou je profesia. Spolu s maminkou alebo ockom budete plniť množstvo zaujímavých úloh, pri ktorých určite zažijete veľa zábavy. Najprv si precvičíte pršteky, na ďalšiu milú básničku a pustite sa spolu do práce.

 

 

precvičovanie prstov

 

 

 

 

Pondelok 18.05.2020

Dnes sa s maminkou alebo ockom porozprávaj o ich zamestnaní, popros ich nech ti vysvetlia čo je ich náplňou práce. Porozprávaj maminke alebo ockovi, čím chceš byť keď budeš veľký/á, a prečo. Čo sa ti na tom povolaní najviac páči.

Pokús sa zodpovedať otázky, ktoré ti maminka alebo ocko prečítajú. Následne si môžeš s pomocou maminky alebo ocka vyrobiť týždenný kalendár počasia, a zahrať sa na jeho hlásateľa.

 

 

Televízny hlásateľ počasia

 

 

Čo hlási televízny hlásateľ počasia?

(svieti slniečko, prší, sneží, je veterno, je oblačno.....)

Skús povedať aké je teraz počasie vonku.

Aké počasie máš najradšej, a čo vtedy robíš vonku?

Aké počasie má jar, leto, jeseň, zima?

Vyrob si týždenný kalendár počasia

(do každého prázdneho okienka nakresli, aké je počasie v daný deň, slniečko, dážď, mraky, vietor, .......)

kalendárpočasisa

 

 

 

 

Týždenný kalendár počasia 18.05.2020 – 22.05.2020
Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Sobota
Nedeľa

Utorok 19.05.2020

Nezabudni na kalendár. Dnes sa s maminkou alebo ockom pozriete na obrázky s povolaniami, snaž sa pomenovať čo najviac, v krátkosti opíš čo ich náplňou práce. Pokús sa vymenovať, aké majú povolania ľudia, ktorí pracujú v našej škôlke. Následne sa spolu zahrajte na telocvikára a zacvičte si spolu.

Pomenuj povolania na obrázku, skús v krátkosti vymenovať, čo je ich náplňou práce. Následne vymenuj aké majú povolania ľudia, ktorí pracujú v našej škôlke. 

 

 

čím budem 2

 

 

Zacvičte si všetci spolu

 

 

joga predeti

 

 

 

Streda 20.05.2020

Pozri sa z okna, nezabudni zapísať do týždenného kalendára aké je počasie. Prečítajte si spolu s maminkou alebo ockom krátky príbeh o kominárovi. Vedel/a si o tom, že kominár vraj prináša šťastie? Môžeš si ho vyfarbiť. Na záver si o ňom zaspievajte krátku pesničku.

 

                                        obrázková rozprávkakominár

 

 

 

 

Vymaľuj si svojho kominára, nech ti prinesie šťastie.

 

 

štvorlístokomalovanka kominár

 

 

 

 

Pesnička Kom, kom kominár

https://www.youtube.com/watch?v=ssHLRqaLYKo

 

 

 

 

 

kominár pieseň

 

 

 

 

 

 

Štvrtok 21.05.2020

Dnes znova nezabudni zapísať počasie do svojho kalendára. Budeme pracovať s pracovnými listami, a na záver si vyrobíte vlastných požiarnikov.

Poznáš kto je na obrázku nakreslený? Vezmi si pastelky a vyfarbi vždy rovnakou farbou kruhy patriace veciam, ktoré potrebujú dané profesie.

 

 

vymalujrovnake bodky

 

 

 

 

 

Pomôž požiarnikom uhasiť oheň.

 

 

 

uhas oheň                                                   bludisko

 

 

 

Priraď čo k čomu patrí

 

 

 

 

spoj správne

 

 

 

 

Vyrob si svojich hasičov z odtlačku svojej rúčky. Budeš potrebovať temperové farby, pastelky, lepidlo, nožnice, farebný papier. Natrite tvoju rúčku farbou, následne ju odtlačte na papier. Z farebného papiera vystrihnite hlávky a čiapky, prilepte ich na pršteky, dokreslite tváričky, rúčky a hadicu.

 

 

 

 

hasiči ruka

 

 

 

 

 

 

Piatok 22.05.2020

Opäť je tu ďalší deň, a s ním aj nové počasie. Zapíš ho do kalendára. Dnes ti maminka alebo ocko prečítajú hádanky. Porozmýšľaj a skús uhádnuť čo najviac, verím, že to zvládneš. Potom ešte troška popracujte, a na záver si zatancujte na pesničku od Mira Jaroša Čím chcem byť, ak poznáte text, môžete si aj zaspievať.

 

 

 

 

 

hádanky

 

 

 

 

Zahrajte si spolu pravda alebo lož?

Záhradník seje poštu.               Rybár loví ryby.

Policajt lieči ľudí.                     Zubár lieči oči.

Šofér opravuje topánky.           Herec hrá vo filme.    

Veterinár lieči zvieratá.         Pekár sadí stromčeky.    

Hodinár opravuje autá.         Hasič hasí požiar.

Holič šije šaty.                       Kominár strihá vlasy.

 

 

 

Pomenuj a priraď.

 

 

priraťsprávne obrázky

 

Pomenuj povolania na obrázku. Následne ich správne spoj.

grafomotorika 3

 

 

 

 

Obtiahni predkreslené čiary

 

 

 

náradie grafomotorika

 

 

 

Na záver si zatancujte a zaspievajte na pesničku od Mira Jaroša Čím chcem byť.

https://www.youtube.com/watch?v=5W-jt6syFxY

Nezabudni zapísať počasie aj cez víkend, aby si mal/a kalendár kompletný.

Prajem veľa šťastia, trpezlivosti a chuti, do plnenia ďalších úloh. JP

 

 

 

Mama ocko ľúbim vás

 

Pondelok 11.05.2020 – Piatok 15.05.2020

 

 

básnička 2        úvodná foto

 

 

Ahojte kamoši, na úvod tohto týždňa sa Vám chcem poďakovať, ako to všetko skvele zvládte aj z prostredia domova, som na Vás všetkých hrdá, samozrejme aj na Vaše maminky a oteckov, ktorí to tak perfektne zvládajú.

Tento týžďeň bude venovaný mamičke a ockovi, bude plný zaujímavých aktivít, pri ktorých zažijete veľa zábavy. Takže rozvičíme pršteky pomocou básničky, ktorú už isto poznáte a môžeme začať.

 

 

 

 

             Rúčky

Každá rúčka má prstíčky, (kmitáme prštekami)

zovrieme ich do pästičky,  (zovrieme ich do pestičiek)

bum bum na vrátka,         (pästičky, jemne búchame o

toje rozprávka krátka.      seba, rytmicky podľa slabík )

Ručičky sa spolu hrajú,   ( druhý verš zopakujeme)

roboty sa neľakajú,

bum, bum na vrátka,

to je rozprávka krátka.

 

 

 

Pondelok 11.05.2020

 

Dnes sa spolu s maminkou alebo ockom naučíte, krátku básničku. Pokúsiš sa, nakresliť si svoju rodinku.

 

Básnička o maminke                        Básnička o ockovi

 

Moja mamka to je dáma,               Ocko, to je kutil veľký,

so všetkým si poradí.                     stále niečo vymýšľa.     

Utekám k nej vždy zo škôlky,      Neposedí ani chvíľku,

Chcem byť prvý/á v poradí.          stále drží v ruke pílku.

Vždy má pre mňa milé slovo,       Rúbe drevo, píli strom,

pekný úsmev na tvári.                  až sa trasie celý dom. 

Uvariť vie ona všetko,                Veselo je s ockom našim,

vždy sa jej to podarí.                Vždy sa naňho veľmi teším.

 

 

 

 

nakresli svoju rodinu

 

 

 

 

 

Utorok 12.05.2020

 

Dnes si pre zmenu niečo pekné vyrobíme, potom to môžete darovať maminke a ockovi. Budete potrebovať, konáriky,pri ich hľadaní môžete ísť spolu na vychádzku do prírody. Ďalej budeš potrebovať výkres, lepidlo, pastelky, špajdle,svojú rúčku a hlavne chuť do práce. J

 

 

                    srdce z drevených konárovvýroba kvetu z ruky

 

 

 

Streda 13.05.2020

 

V stredu si pustite pesničnku o mamčke, pokús sa slovne opíať, ako tvoja mamička a ocko vyzerjú, aké majú oči, vlasy, postavu....... https://www.youtube.com/watch?v=DiM7wzAkuYo.

Potom si spolu zacvičte na tvoju obľúbenú pesničku.

 

 

 

cvičíme

 

 

 

 

 

 

Štvrtok 14.05.2020

 

Dnes si trošku potrápite, hlávky, ale určite to zvládnete. Prejdeme sa po bludisku, budeme počítať pršteky a postavy, následne pospájame body s rovnakým počtom. Vyfarbíte si srdiečka, podľa vzoru, pokúste sa pomenovať jednotlivé farby.

 

 

                  bludiskopočítanie na prstoch

 

 

 

 

Vyfarbi srdiečka podľa vzoru, jednotlivé farby pomenuj.

vyfarby srdiečko podľa vzoru

 

 

Piatok 15.00.2020

 

Na záver troška popracujeme, a za odmenu sa môžete s maminkou, alebo ockom, zahrať jednoduchú vedomostnú hru, ku ktorej budete potrebovať hraciu kocku, a figúrky z človeče nehnevaj sa. Môžete použiť aj iné, napríklad figúrky z kinder vajíčka.

                 grafomotorika 2grafomotorika 1

 

 

 

Zahraj si jednoduchú vedomostnú hru.

 

 

hra s kockou

 

Verím, že aj tento týždeň Vám to pôjde ako po masle, prajem veľa zdaru pri plnení úloh. Dúfam, že sa všetci čoskoro stretneme J.

Cestujeme po modrej planéte - NÁRODNOSTI

 

 

Pondelok 04.05.2020 - Štvrtok 07.05.2020

práva detí 1

 

 

Detičky sa tento týždeň dozvedia, aké svetadiely ukrýva naša planéta, čím sa líšia. Ako sa odlišujú detičky, z iných krajín. Ktoré zvieratá tam žijú, a mnoho ďalších zaujímavých informácií. Tento týždeň sa budeme venovať aj právam detí . S pomocou maminky alebo ocka si vyrobíme indiánsku čelenku, budeme kresliť, maľovať strihať, budeme počítať zvieratká, zažijeme spolu veľa zábavy. Samozrejme nezabudnite Vaše krásne tvorby zachytiť na fotografiu, aby ste sa s nimi mohli podeli so svojimi kamarátmi. Tak šup šup precvičiť svoje pršteky a môžeme začať.

 

Riekanka na rozcvičenie prstov

Raz sa prsty hádali,

akú prácu konali.

Palec ten je silný, (kmitanie palcom)

ukazovák pilný, (kmitanie ukazovákom)

prostredník je najdlhší, (kmitanie prostredníkom)

prsteníček je najkrajší, (kmitanie prsteníkom)

a malíček je najmenší. (kmitanie malíčkom)

Pondelok 04.05.2020

V pondelok sa pozrieme na skutočnosť, že na našej planéte nie sme sami, a je rozdelená na šesť dielikov. Na každom dieliku žijú iné zvieratá, a odlišní, no predsa rovnakí ľudia.

 

 

S E T A D I E L Y

Amerika

Veľký svetadiel rozdelený na dve časti: južnú a severnú. žije v nej veľa zvierat napríklad ľadový medveď grizly, bizóny, pumy, kojoty. Pôvodný obyvatelia boli indiáni, ktorí žili v prírodných rezerváciách. Dnes žijú s ostatnými ľuďmi v dedinách a mestách.

Európa

Najstarší svetadiel. Zvieratá, ktoré v nej žijú sú napríklad medveď hnedý, jeleň, kamzík, líška, vlk. Je bohatá na prírodné krásy a pamiatky. Nášmu srdcu najbližšia.

Ázia

Je to veľký svetadiel, v ktorom žijú ľudia žltej pleti a šikmými úzkymi očami. Zvieratá ktoré v nej žijú sú napríklad škorpión, vlk, vydra, leopard.

Afrika

Svetadiel s krásnou prírodou a mnohými exotickými zvieratami ako slon, opica, krokodíl, pštros či antilopa. Žijú tu ľudia ktorý majú tmavú pleť.

Austrália

Najmenší svetadiel a nám najvzdialenejší. Typické a jedinečné zvieratá pre túto krajinu sú kengura, koala, vtákopysk, jašter, ježura.

Antarktída

Je to krajina ľadu a snehu. Žijú tam eskimáci, a zo zvierat sú to ľadové medvede, tulene a tučniaky.

 

kontinenty 2

 

 

Utorok 05.05.2020

V utorok si zopakujeme matematiku, budeme počítať do 5. Budeme priraďovať nohy zvierat pomocou cestičiek. Skúste doma s mamičkou alebo ockom pohľadať atlas sveta, a spoločne si ho prelistujte, nájdite v ňom zvieratká sveta, a pokúste sa ich pomenovať.

 

grafomot. matemgraf. ciary

 

Streda 06.05.2020

V stredu sa porozprávame o ľudských rasách. Na svete ich máme tri.

1.  Biela

2.  Žltá

3. Čierna

 

rasy 1rasy 2rasy 4rasy3

 

 

Prečítajte si s maminkou alebo ockom veselé veršíky.

 

verše deti zeme

 

 

 

Vystrihni a vyfarbi si kamarátov z celého sveta, prilep ich na špajdle, a máš hotové maňušky na bábkové divadlo.

černochčíňaneskimákeuropanindián

 

     

Zahraj sa na indiána

 


pierkaobdlznikobdlznikobdlznik

 

 

Vyrob si indiánsku čelenku.

Vyfarbi a vystrihni pierka. Odmeraj si obvod hlávky, vystrihni z papiera obdĺžniky, konce zlep dokopy. Následne vznikne kruh, na ktorý nalep pierka, a indiánska čelenka je hotová.

 


čelenka

 

A j ja som si jednu vyrobila. J

 

 

Štvrtok 07.05.2020

Vo štvrtok sa pozrieme na práva detí. Mamička a lebo otecko Ti vysvetlia aké máš práva, hlavné právo, je právo život, na vzdelanie, rodinu, na hru a mnoho iných.

 práva detí 2kamoší

 

Na záver si vypočujte pesničku od Mira Jaroša Kamaráti, a rovno si aj zatancujte . https://www.youtube.com/watch?v=QkjLyc_v2O0

 

 

Piatok 08.05.2020 Sviatok

PRAJEM VEĽA SILY, TRPEZLIVOSTI, ŠŤASTIA A ZÁBAVY PRI PLNENÍ ÚLOH.

 

Cestujeme po modrej planéte

Ahojte obláčiky :) 

 

94658870 305570480426968 1025700505965297664 n

 

Pondelok:

Počúvajte, deti, hádanka k vám letí. Kto ju uhádne
hneď, na toho sa usmeje celý svet.“

 1. Hádanka
  Vezie ľudí v našom meste,
  túla sa po hlavnej ceste.
  Potešia sa všetci, keď
  na zastávku príde hneď.
  Čo je to? (Autobus).


 2. 2. Hádanka
  Po železe stále lezie,
  domčeky so sebou vezie.
  Vedľa poľa, vedľa lúky,
  pomaly aj rýchlo sa rúti.
  Čo je to? (Vlak).

 

Porozprávam vám príbeh o Lili, ktorá nám poslala e-mail v ktorom je nakreslených veľa dopravných prostriedkov. Lili náša kamarátka žiada o pomoc. Babička našej kamarátky Lili býva ďaleko na dedine. Má ju veľmi rada a chcela by ju navštíviť a podarovať jej kytičku, lebo má sviatok. Má ale dilemu,nevie, akým dopravným prostriedkom by mala cestovať.


Porozprávajte sa s maminkou alebo s ockom na tému: „Aké auto máme doma?
Kedy cestujeme s rodičmi do iného mesta, dediny? Ktoré dopravné prostriedky sú najrýchlejšie?

Ktoré dopravné prostriedky sa pohybujú po ceste/vozovke?

Ako sa volajú dopravné prostriedky, ktoré sa pohybujú na
vode, vo vzduchu, na koľajniciach? Čo si musíme zakúpiť, ak cestujeme električkou, autobusom alebo vlakom? Ako sa správame v električke, autobuse, vo vlaku? (obr.1)

Svoje vedomosti si overte  v PL (obr.2)

 

Nakreslite si vlastný dopravný prostriedok pomocou spájania bodiek v obrazci :) (obr.3)

Pokúste sa imitovať pohyb v piesni „Ide, ide vláčik“.https://www.youtube.com/watch?v=jQja62QHmPM

 

Utorok:

Čáry-máry s farbičkami... Obláčiky moje, vezmite si výkres a temperové farby – (ak temperové farby náhodou doma nemáte, vôbec to nevadí, vezmite si aj vodové farby alebo obyčajné pastelky) a nakreslite si dopravný prostriedok podľa vašej vlastnej fantázie.(obr.4)

Potom si prečítajte príbeh o pochabom šoferóvi, zhodnotťe konanie postáv a pokúste sa vymyslieť vlastné dokončenie príbehu.

 

 

Streda:

Keďže dopravnými prostriedkami môžeme cestovať kade-tade poďme sa pozrieť aj na naše Slovensko. V prezentácií, ktorú Vám pošlem do skupiny vám bude veľmi nápomocní smajlík – úsmevík, spolu sním budete cestovať po Bratislave a riešiť úlohy, triediť obrázky v prezentácií. Rozlíšime a zopakujeme si štátne symboly hymnu a zástavu SR.

 

Štvrtok:

Rozhýbeme si telíčko – behom a zahráme sa na autíčka, ktoré jazdia po ceste. :)

 

Piatok 

V pracovnom liste kreslite po vyznačených líniách krivky a sľučky. Ak sa vám nedá PL vytlačiť, nakreslite si svoj :).  Autíčka si vyfarbite podľa vlastnej fantázie. (obr.5)

 

 

(obr.1)

prva fotodruha fototretia foto94748111 899877067503572 5121256662300098560 nrta foto (obr.2)piata fototamta65ca4f18995abf2c3dc86d9af39d7625 (obr.3)osma fotosiedma foto (obr.4)devät (obr.5)dkjfa94624313 2487189461383203 516272390582304768 n94518016 2635406723447415 5486209250441035776 n

Copyright © 2016. Ján Sabacký Rights Reserved.