^Návrat
  
  
  

Deň ZEME 2021 u nás v MŠ ... klik!!! ...

Okrasná skalka v Materskej škole Nábrežie Rimavy v Hnúšti

Keď sa detí opýtate, ako by chceli aby vyzerala naša Zem, väčšinou odpovedia, aby bola krásne farebná, a aby pripomínala rozkvitnutú farebnú záhradu. A preto sme našim deťom umožnili premeniť kúsok zeme na farebnú záhradku. Ich šikovné rúčky za pomoci pani učiteliek a tety Kláriky vytvorili okrasnú skalku, ktorá je plná bohato kvitnúcich skalničiek. Rozmanité skalničky si deti podľa vlastného výberu doniesli z domu. A nielen to, na potulkách prírodou so svojimi rodičmi pohľadali zaujímavú skalu, ktorú si niektoré deti označili a umiestnili v skalke popri svojom kvietku.

Za pomoc a ochotu patrí veľká vďaka rodičom, ktorí nás v tejto aktivite podporili. Deti majú možnosť pozorovať kvitnutie a odkvitnutie kvetín, rozoznávať kvety podľa farby a tvaru, poznávať názvy kvetov, ale aj chápať, čo kvety potrebujú pre svoj rast a kvitnutie. Najmä sa však môžu potešiť pohľadom na farebnú predzáhradku každý deň pri príchode a odchode z materskej školy.

Aj takto sme oslávili Deň Zeme – a nebolo to všetko, učili sme sa triediť odpad do farebných kontajnerov, hrabali sme konáriky a lístie v školskej záhrade, obnovili staršiu skalku v školskej záhrade a pomáhali sme školníkovi Peťkovi pri oplotení nášho ovocného sadu, kde konáriky ovocných stromov sú už samí púčik.

Milí priatelia, keď budete na prechádzke, príďte sa pozrieť, aká je naša okrasná skalka peknučká. A ak máte dieťa, ktorého vek spĺňa predpoklady pre dochádzku do materskej školy, príďte si svoje dieťa zapísať do MŠ v mesiaci máj.skalka1skalka2 2sklaka3sklaka4skalka5 2skalka6skalka7skalka10 zmensenaskalka8skalka9skalka11skalka12 2s zmensena4skalka15skalka16skalka17skalka18skalka19skalka20skalka21

 

Copyright © 2016. Ján Sabacký Rights Reserved.